Masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż Leczniczy Kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa

– jest zabiegiem o dużej intensywności, opiera się na technikach masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego i poprzecznego, które są dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Masażysta w szczególności skupia się na mięśniach i okolicach objętych bólem stosując głównie techniki masażu klasycznego tj. głębokie głaskania, rozcierania, ugniatania i uciski.

Masaż ten obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne.

Masaż działa przeciwbólowo, obniża napięcie mięśniowe, zwiększa zakres ruchomości, zmniejsza przykurcze, zapobiega zanikom mięśniowym, zwiększa wydajność mięśni, rozluźnia napięcia spowodowane stresem, odżywia tkanki, relaksuje i odpręża, pomaga osobom pracującym w trybie siedzącym, a także jest dobrym uzupełnieniem treningu u sportowców. Przyspiesza rehabilitację, dzięki czemu można szybciej powrócić do zdrowia, pracy i wykonywania ulubionych czynności.

Bóle kręgosłupa i bóle pleców, z wyjątkiem nagłych urazów, powstają powoli i mają charakter przewlekły. Wcześniejsze skrzywienia kręgosłupa, niewyleczone kontuzje, codzienny stres, siedzący tryb pracy, długie godziny przed komputerem, długa jazda samochodem, przeciążanie kręgosłupa dźwiganiem dużych ciężarów, częste noszenie dzieci na rękach oraz brak regularnej aktywności sportowej należą do najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa i bólów pleców. Masaż kręgosłupa i pleców to nie tylko jedna z form masażu leczniczego, ale także doskonały relaks, który uwalnia od wszelkich blokad i napięć spowodowanych stresem

Cennik